Чи можна відмовити працівникам із ДНР та ЛНР у прийнятті на роботу?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, чи можуть записи «ДНР» та «ЛНР» у трудовій книжці бути підставою для відмови у прийнятті працівника на роботу.

При укладенні трудового договору з роботодавцем громадянин зобов’язаний подати відповідно до частини 2 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП):

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

►Працевлаштування інвалідів. Будьмо уважні!

А в окремих випадках — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи

Законодавство про працю не передбачає можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудовій книжці записів, внесених незаконно створеними на території України організаціями.

►Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Крім того, законодавство про працю не встановлює обов’язку роботодавця при прийнятті на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.

►Квота з працевлаштування 45-річних громадян: про обіцянки чиновників і норми закону

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо — виправити його може власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис.

►Как оплатить больничный за счет средств работодателя

У разі неможливості дотримання вищевказаного порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнають недійсними у судовому порядку.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 №447/0/22-17/134

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59124

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129524

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8046

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86820

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді