Чи можна відмовити працівникам із ДНР та ЛНР у прийнятті на роботу?

Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, чи можуть записи «ДНР» та «ЛНР» у трудовій книжці бути підставою для відмови у прийнятті працівника на роботу.

При укладенні трудового договору з роботодавцем громадянин зобов’язаний подати відповідно до частини 2 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП):

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

►Працевлаштування інвалідів. Будьмо уважні!

А в окремих випадках — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи

Законодавство про працю не передбачає можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудовій книжці записів, внесених незаконно створеними на території України організаціями.

►Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році

Крім того, законодавство про працю не встановлює обов’язку роботодавця при прийнятті на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.

►Квота з працевлаштування 45-річних громадян: про обіцянки чиновників і норми закону

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо — виправити його може власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис.

►Как оплатить больничный за счет средств работодателя

У разі неможливості дотримання вищевказаного порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнають недійсними у судовому порядку.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 №447/0/22-17/134

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
7853

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83424

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3371

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6277

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10097