Фахівці Мінсоцполітики роз’яснили, чи можуть записи «ДНР» та «ЛНР» у трудовій книжці бути підставою для відмови у прийнятті працівника на роботу.
При укладенні трудового договору з роботодавцем громадянин зобов’язаний подати відповідно до частини 2 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП):
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- трудову книжку, оформлену в установленому порядку.
►Працевлаштування інвалідів. Будьмо уважні!
А в окремих випадках — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи
Законодавство про працю не передбачає можливості відмови працівнику у працевлаштуванні у зв’язку з наявністю у трудовій книжці записів, внесених незаконно створеними на території України організаціями.
►Уряд прийняв рішення про перенесення робочих днів у 2018 році
Крім того, законодавство про працю не встановлює обов’язку роботодавця при прийнятті на нове місце роботи визнавати недійсними чи виправляти попередні записи в трудовій книжці.
►Квота з працевлаштування 45-річних громадян: про обіцянки чиновників і норми закону
У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо — виправити його може власник або уповноважений ним орган, де було зроблено відповідний запис.
►Как оплатить больничный за счет средств работодателя
У разі неможливості дотримання вищевказаного порядку виправлення записів трудових книжок працівників, що не відповідають законодавству, такі записи визнають недійсними у судовому порядку.
Джерело: Лист Мінсоцполітики від 18.10.2017 №447/0/22-17/134