Уряд схвалив законопроєкт «Про працю»

В останніх числах грудня минулого року Уряд схвалив законопроєкт про підвищення зайнятості населення, розроблений фахівцями Мінекономіки. Його мета — підвищити офіційну зайнятість та рівень зарплат в країні.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, законопроект дозволить збалансувати ринок робочої сили, вивести із тіні заробітні платні та пришвидшити економічне зростання.

Уряд схвалив законопроєкт «Про працю»

«Регулювання сфери праці нарешті буде приведено до реалій та відображатиме сучасні відносини роботодавець-працівник. Водночас, ми захищаємо українців та створюємо умови для підвищення конкуренції між роботодавцями, а відтак — підґрунтя для зростання заробітних плат»,

— наголосив міністр.

Головні 5 переваг, що створить нове законодавство про зайнятість для українців:

  • зберегти та розширити соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці;
  • збільшити кількість легальних робочих місць;
  • забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці;
  • підвищити доходи працівників;
  • гармонізувати законодавство з ЄС.

Підготовка законопроєкту тривала з вересня поточного року. До обговорення і внесення пропозицій були залучені галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу, а також профспілкових організацій. Закон вступить в силу за 6 місяців після розгляду та ухвалення Парламентом. Ще протягом року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень.

Більш докладно про переваги нового законодавства про зайнятість на сайті Мінекономіки

За інформацією Прес-служби Мінекономіки

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86635

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді