Оренда державного та комунального майна по-новому

З 01.02.2020 орендні відносини регулюватиме новий закон. Він впроваджує просту й прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції.

Державне та комунальне майно передаватимуть в оренду шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватимуть всю інформацію щодо угод оренди державного та комунального майна.

Оренда державного та комунального майна по-новому

Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується.

Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду та за якими ухвалено рішення про передачу в оренду:

  • на аукціоні;
  • без проведення аукціону.

Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Потенційний об’єкт оренди переоцінюватимуть у разі:

  • відсутності балансової вартості;
  • залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю;
  • залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Також конкретизовано ситуації, коли фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

За інформацією Офіційного інтернет представництва Президента України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Балансова вартість активів

Балансова вартість активів – це та вартість, за якою актив включається до підсумку балансу. Що має знати про неї бухгалтер?
34543

Залишкова вартість: що має знати бухгалтер

Залишкова вартість основних засобів підтверджує їх якісний стан, а правильна оцінка активів допоможе скласти бухгалтерський баланс без помилок. З’ясуємо, на що впливає залишкова вартість та як її визначати.
39879

Корисність основних засобів: оцінка, проводки

Переоцінка та зменшення корисності основних засобів – бухгалтер стикається з цими поняттями у своїй роботі. Як оцінити корисність основних засобів та облікувати втрати/вигоди від зменшення/відновлення корисності ОЗ – експерт підкаже.
2876

Первісна вартість основних засобів: зразок картки обліку та рахунки

Первісна вартість основних засобів: ➤ що таке первісна вартість ОЗ ➤ як її визначити ➤ з чого складається ➤ зміна первісної вартості основних засобів ➤ ГОТОВІ ЗРАЗКИ проведень для обліку незавершених капінвестицій картки аналітичного обліку капінвестицій.
46010