З 01.02.2020 орендні відносини регулюватиме новий закон. Він впроваджує просту й прозору процедуру надання в оренду державного та комунального майна, яка є більш вигідною завдяки вільній конкуренції.
Державне та комунальне майно передаватимуть в оренду шляхом продажу права оренди на майно на електронному аукціоні в електронній торговій системі. В цій системі у відкритому доступі публікуватимуть всю інформацію щодо угод оренди державного та комунального майна.
Закон визначає чіткі етапи й терміни процедури передачі в оренду державного та комунального майна, яке не використовується.
Також з’являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду та за якими ухвалено рішення про передачу в оренду:
- на аукціоні;
- без проведення аукціону.
Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Потенційний об’єкт оренди переоцінюватимуть у разі:
- відсутності балансової вартості;
- залишкова балансова вартість об’єкта дорівнює нулю;
- залишкова балансова вартість об’єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.
Також конкретизовано ситуації, коли фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.
За інформацією Офіційного інтернет представництва Президента України
У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
Ліквідаційна вартість є складовою бухгалтерського обліку основних засобів у бюджетних установах. Розглянемо як та коли її слід визначати, коли потрібно переглядати, та як відобразити її в обліку.
Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
Акт на списання матеріалів за рішенням Мінфіну було змінено на акт списання запасів. Але, як і раніше, акт — це підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.
У статті експерт продемонструє приклади розрахунку амортизації основних засобів та проведення, які треба скласти за різних робочих ситуацій.