Норми тривалості робочого часу 2020 року
З 01.01.2020 тривалість щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти, незалежно від груп дітей, з якими вони працюють, зокрема й загального розвитку, становить 56 календарних днів (к. дн.).
У 2020 році таким вихователям за період роботи з 2019 по 2020 роки надається щорічна основна відпустка тривалістю 56 к. дн. без дотримання пропорційності відпрацьованому робочому часу. Якщо вихователю за період роботи з 2019 по 2020 роки вже була надана у 2019 році відпустка повної тривалості, додаткові дні відпустки у 2020 році не надають.
Також збільшено до 42 к. дн. тривалість щорічної основної відпустки вихователям закладів вищої та післядипломної освіти, зокрема тим, хто працює в гуртожитках, та до 56 к. дн. — вихователям інтернатів при школах, інструкторам з фізкультури, керівникам гуртків студій, секцій, інших форм гурткової роботи, асистентам вихователів закладів загальної середньої освіти.
Із листа МОН, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Щодо тривалості щорічної основної відпустки вихователів закладів дошкільної освіти у 2020 році» від 30.01.2020 № 1/9-59, № 02-8/100
Коли піти у відпустку, щоб одержати більше грошей? На допомогу — корисна табличка
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Працівник бюджетної установи в будь-який час може написати заяву на відпустку без збереження зарплати. Розглянемо, як її скласти правильно
У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?