Що робити замовнику, якщо цінова пропозиція учасника дуже занижена

Законодавці ввели до Закону про публічні закупівлі нове поняття — аномально низька ціна тендерної пропозиції. Використовувати його можна буде із 19 квітня, коли запрацює Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-IX.

Що робити замовнику, якщо цінова пропозиція учасника дуже занижена

Аномально низькою вважатимуть ціну/приведену ціну найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою:

  • на 40% або більше середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій (ТП) інших учасників на початковому етапі аукціону;
  • на 30% або більше наступної ціни/приведеної ціни ТП за результатами проведеного електронного аукціону.

Електронна система закупівель автоматично визначатиме аномально низьку ціну, коли свої ТП щодо предмета закупівлі або його частини (лота) подали не менше двох учасників.

Учасник, який подав найбільш економічно вигідну ТП, що є аномально низькою, має надати обґрунтування щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг ТП.

Своєю чергою, замовник:

  • може відхилити аномально низьку ТП, якщо учасник не надав належного обґрунтування зазначеної у ній ціни або вартості;
  • відхиляє її у разі ненадходження такого обґрунтування протягом 1 робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної ТП.

Детальніше про новий інструмент боротьби із заниженими ціновими пропозиціями учасників, читайте тут:

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4778

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1495

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4765

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді