Будьте напоготові: прав у інспекторів праці побільшало
Держпраці роз’яснило, що відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. При розгляді справ про накладення штрафних санкцій відповідно до частини другої статті 265 КЗпП необхідно враховувати прийняте Конституційним Судом України рішення у справі № 1-7/99 від 09.02.1999 за конституційним зверненням НБУ щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України.
Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи, стосується лише людини і громадянина (фізичної особи) і не поширюється на юридичних осіб.
У зв’язку з цим, притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю має здійснюватися відповідно до редакції частини другої статті 265 КЗпП, яка діяла на день виявлення порушення (підписання акта інспекційного відвідування).
Отже, новий розмір фінансової відповідальності за порушення законодавства про працю застосовують до порушень, які виявлено після 02.02.2020.
За інформацією Держпраці
► Організація і ведення бухгалтерського обліку ► Облік активів та зобов'язань ► Звітність ► Заробітна плата