Мінекономіки роз’яснило процедуру закупівель товарів/робіт/послуг для боротьби з COVID-19

COVID-19: гарячі новації від влади

Мінекономіки роз’яснило, що товари, роботи і послуги, необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) закуповує уповноважена замовником особа.

Мінекономіки роз’яснило процедуру закупівель товарів/робіт/послуг для боротьби з COVID-19

Спочатку до річного плану закупівель в електронній системі закупівель (ЕСЗ) вноситься необхідна інформація про закупівлю. Моментом оприлюднення інформації про закупівлю в ЕСЗ є оприлюднення замовником інформації в річному плані закупівель. Водночас оприлюднення інформації в річному плані закупівель є початком для відліку 48 год до укладення договору. Протягом цього часу учасник подає свої пропозиції замовнику, а замовник проводить переговори та приймає необхідні рішення для укладання договору та здійснення закупівлі.

Замовник поза ЕСЗ проводить переговори з учасниками у форматі, прийнятному для сторін. Порядок не містить вимог щодо оприлюднення в ЕСЗ пропозицій учасників.

Сторони можуть укласти договір про закупівлю після оприлюднення інформації та проведення переговорів, тобто не раніше ніж через 48 год з моменту оприлюднення замовником інформації в річному плані закупівель.

Замовник протягом одного дня з дня укладення договору звітує за результатами здійсненої закупівлі шляхом оприлюднення в ЕСЗ:

Протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання замовник оприлюднює звіт про виконання договору.

Із листа Мінекономіки від 25.03.2020 № 3304-04/20656-06

лист ДП ПРОЗОРРО від 24.03.2020 № 206/712/10

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
4777

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1494

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
5951

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
4763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді