Учора, 29.03.2020, на засіданні Уряду прийнято постанову, яка полегшує процес закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для подолання коронавірусної хвороби COVID-19.
COVID-19: гарячі новації від влади
Згідно рішення, замовнику потрібно лише оприлюднити інформацію про заплановану закупівлю та за результатами її проведення прозвітувати в електронній системі закупівель.
Також відповідно до Переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) здійснювати закупівлі можуть всі замовники на території України, тоді як раніше таку можливість мали лише заклади охорони здоров’я.
«Ми повинні максимально полегшувати усі процеси, які спрямовані на подолання коронавірусу. Ми врахували пропозиції від компетентних відомств, бізнесу та організацій і спростили механізм закупівель відповідних товарів і послуг, а також розширили коло замовників. Такі зміни дають можливість забезпечити оперативне та своєчасне здійснення замовниками закупівель»,
— прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
За інформацією Прес-служби Мінекономіки
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.