На підримку виробництва можуть перенаправити держзакупівельні ресурси: хто за цим стоїть

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Авторизований електронний майданчик для закупівлі: обираємо правильно

"Головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів України полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів".

Таку заяву зробив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в ефірі програми одного з телеканалів. Він наголосив, що нинішня економічна криза, спричинена коронавірусом, є унікальною через те, що є, в першу чергу, промисловою, а не фінансовою. Ми стаємо свідками руйнування ланцюжків поставок, обмеження руху людей, обмеження руху товарів.

Міністр Петрашко: Необхідно перенаправити держзакупівельні ресурси на підримку виробництва

У зв'язку з цим міністр пропонує:

  1. Долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні. А саме: давати замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні.
  2. Відкрити українським підприємствам доступ до кредитних ресурсів.

«Щодо промислових виробництв, ми маємо бути реалістами і розуміти, що чуда ніколи не буває. Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов - це доступ до кредитних ресурсів. Криза нашої промисловості почалася досить давно, через те, що українські підприємствам були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США. Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді. Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий. Дешеві доступні кредити – це ключовий виклик перед всією державою Україна!» - наголосив Ігор Петрашко.

Новина підготовлена за допомогою сайта www.me.gov.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215648

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403424

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16952

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250809

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді