На підримку виробництва можуть перенаправити держзакупівельні ресурси: хто за цим стоїть

Авторизований електронний майданчик для закупівлі: обираємо правильно

"Головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів України полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів".

Таку заяву зробив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в ефірі програми одного з телеканалів. Він наголосив, що нинішня економічна криза, спричинена коронавірусом, є унікальною через те, що є, в першу чергу, промисловою, а не фінансовою. Ми стаємо свідками руйнування ланцюжків поставок, обмеження руху людей, обмеження руху товарів.

Міністр Петрашко: Необхідно перенаправити держзакупівельні ресурси на підримку виробництва

У зв'язку з цим міністр пропонує:

  1. Долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні. А саме: давати замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні.
  2. Відкрити українським підприємствам доступ до кредитних ресурсів.

«Щодо промислових виробництв, ми маємо бути реалістами і розуміти, що чуда ніколи не буває. Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов - це доступ до кредитних ресурсів. Криза нашої промисловості почалася досить давно, через те, що українські підприємствам були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США. Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді. Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий. Дешеві доступні кредити – це ключовий виклик перед всією державою Україна!» - наголосив Ігор Петрашко.

Новина підготовлена за допомогою сайта www.me.gov.ua

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81445

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2169

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
708

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді