На підримку виробництва можуть перенаправити держзакупівельні ресурси: хто за цим стоїть

Авторизований електронний майданчик для закупівлі: обираємо правильно

"Головне завдання Міністерства економіки і Кабінету Міністрів України полягає в тому, щоб максимально сприяти збереженню робочих місць і збереженню максимальної кількості бізнесів".

Таку заяву зробив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в ефірі програми одного з телеканалів. Він наголосив, що нинішня економічна криза, спричинена коронавірусом, є унікальною через те, що є, в першу чергу, промисловою, а не фінансовою. Ми стаємо свідками руйнування ланцюжків поставок, обмеження руху людей, обмеження руху товарів.

Міністр Петрашко: Необхідно перенаправити держзакупівельні ресурси на підримку виробництва

У зв'язку з цим міністр пропонує:

  1. Долучити державний ресурс, який зараз іде через державні закупівлі, а це 640 млрд грн, для того, щоб стимулювати виробництво в Україні. А саме: давати замовлення українським чи іноземним компаніям, які мають виробництво або значну локалізацію виробництва в Україні.
  2. Відкрити українським підприємствам доступ до кредитних ресурсів.

«Щодо промислових виробництв, ми маємо бути реалістами і розуміти, що чуда ніколи не буває. Завжди мають бути рівні конкурентні умови, а одна з ключових умов - це доступ до кредитних ресурсів. Криза нашої промисловості почалася досить давно, через те, що українські підприємствам були позбавлені доступу до адекватних кредитних умов, що суттєво погіршило їхні конкурентні умови з їхніми контрагентами в країнах ЄС чи США. Тут треба буде працювати і з Національним банком, і розробляти програми, які базуються на світовому досвіді. Ми всі розуміємо, що без фінансового ресурсу розвиток промисловості неможливий. Дешеві доступні кредити – це ключовий виклик перед всією державою Україна!» - наголосив Ігор Петрашко.

Новина підготовлена за допомогою сайта www.me.gov.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106645

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405871

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді