Як розраховуються декретні при страховому стажі менше 6 місяців

Сума декретної допомоги складає 100% середньої зарплати і не залежить від тривалості страхового стажу працівника.

Калькулятор стажу

Як розраховуються декретні при страховому стажі менше 6 місяців

Допомога по вагітності та пологах надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соцстрахування за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Її розмір складає 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від тривалості страхового стажу.

Розраховується вона множенням суми середньоденної зарплати на кількість днів фактичної декретної відпустки. З цієї допомоги податки та внески не утримуються.

Проте у випадку коли впродовж року перед настанням страхового випадку жінка мала стаж менше 6 місяців, розмір допомоги для неї розраховується виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за суму, обчислену із двократного розміру мінімальної зарплати.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Середньоденна заробітна плата

Підкажемо, як визначається середньоденна заробітна плата та як зробити нарахування для різних виплат у 2024 році.
50349

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47745

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 році: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога по вагітності під час війни
45772

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2024

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Врахуємо всі нюанси обчислення соцвнеску разом.
70400

Декретні в об'єднаній звітності – ЗРАЗКИ 2024

Як відобразити декретні виплати в об’єднаній звітності та наведемо бланки та зразки Додатків Д1, Д5 і 4ДФ Податкового розрахунку з прикладом нарахування декретних.
89089

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді