Розрахунки в інвалюті: за яких умов можливі

Усі розрахунки на території України проводяться виключно у гривнях, окрім операцій, зазначених у ч. 2 ст. 5 Закону №2473. Їх перелік наводимо нижче.

Зразок заповнення штатного розпису бюджетної установи 2020

Розрахунки в інвалюті: за яких умов можливі

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні і приймається без обмежень на всій території України.

Залишок коштів у інвалюті: як облікувати курсові різниці та відзвітувати до Казначейства

Однак ч. 2 ст. 5 Закону №2473 дає перелік операцій, проведення яких дозволяє розрахунок в іноземній валюті:

  • здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів, дивідендів та ін.;
  • операції банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії;
  • надання фінансових послуг, визначених п. 1 – 5 ч. 2 та ч. 3 ст. 9 Закону №2473, що надаються небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку, які мають ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій;
  • розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено умовами розміщення цінних паперів;
  • операції з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем за такою валютною операцією є банк;
  • інші операції, визначені Митним кодексом України та (або) нормативно-правовими актами Національного банку України.
Розрахунки в інвалюті: за яких умов можливі
Тетяна НИЖНИК,керівник експертної групи МСFR Головбух
Видаєте зарплату чи премію, виплачуєте аванси на господарські потреби чи відрядження, приймаєте кошти від контрагентів? Маєте знати готівкові новації.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81455

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264614

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді