Лікарняний під час простою: як нараховувати допомогу з тимчасової втрати працездатності?

Якщо під час простою з оплатою не нижче від двох третин тарифної ставки, передбачено вихід працівника на роботу, а він захворів, то йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого лікарняного та обчислюється середня заробітна плата.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Лікарняний під час простою: як нараховувати допомогу з тимчасової втрати працездатності?

Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Статтею 113 КЗпП передбачено, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду.

Крім того, за час простою за працівником зберігається середній заробіток.

Тому якщо під час простою з оплатою не нижче від двох третин тарифної ставки, передбачено вихід працівника на роботу, а він захворів, то йому призначається допомога по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого лікарняного та обчислюється середня заробітна плата.

За інформацією з сайту ФСС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72616

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47768

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді