Фонд соціального страхування звертає увагу на найрозповсюдженіші помилки в питаннях призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.
Калькулятор стажу
Спеціалісти Фонду по роботі зі страхувальниками проводять регулярні перевірки підприємств щодо правильності використання страхових коштів Фонду.
За результатами проведених перевірок зазвичай штрафують за:
- неправомірно витрачену суму страхових коштів;
- недотримання законодавства про соціальне страхування ;
- несвоєчасне повернення страхових коштів.
Перевірки страхувальників сприяють підвищенню кваліфікації бухгалтерів, комісій (уповноважених) із соціального страхування в питаннях призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.
При проведенні перевірок наголошується на важливість дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для уникнення помилок у майбутньому, спеціалісти рекомендують керівникам та головним бухгалтерам звернути увагу на найбільш поширені порушення, такі як:
- невірне обчислення середньої зарплати, а саме некоректне визначення розрахункового періоду, сум зарплати та кількості календарних днів зайнятості;
- невірне визначення страхового стажу;
- невірне визначення кількості календарних днів, що підлягають оплаті;
- надання матеріального забезпечення у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння;
- надання матеріального забезпечення особам, які у період лікарняного порушують режим, встановлений лікарем;
- призначення декретних виплат по листкам непрацездатності, виданим не у встановленому порядку.
За інформацією з сайту ФСС
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало