Використання страхових коштів: на що звернути особливу увагу

Фонд соціального страхування звертає увагу на найрозповсюдженіші помилки в питаннях призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

Калькулятор стажу

Використання страхових коштів: на що звернути особливу увагу

Спеціалісти Фонду по роботі зі страхувальниками проводять регулярні перевірки підприємств щодо правильності використання страхових коштів Фонду.

За результатами проведених перевірок зазвичай штрафують за:

  • неправомірно витрачену суму страхових коштів;
  • недотримання законодавства про соціальне страхування ;
  • несвоєчасне повернення страхових коштів.

Перевірки страхувальників сприяють підвищенню кваліфікації бухгалтерів, комісій (уповноважених) із соціального страхування в питаннях призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

При проведенні перевірок наголошується на важливість дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Для уникнення помилок у майбутньому, спеціалісти рекомендують керівникам та головним бухгалтерам звернути увагу на найбільш поширені порушення, такі як:

  • невірне обчислення середньої зарплати, а саме некоректне визначення розрахункового періоду, сум зарплати та кількості календарних днів зайнятості;
  • невірне визначення страхового стажу;
  • невірне визначення кількості календарних днів, що підлягають оплаті;
  • надання матеріального забезпечення у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння;
  • надання матеріального забезпечення особам, які у період лікарняного порушують режим, встановлений лікарем;
  • призначення декретних виплат по листкам непрацездатності, виданим не у встановленому порядку.

За інформацією з сайту ФСС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263388

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72064

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132301

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді