Допомога по частковому безробіттю: чи впливає на розрахунок лікарняних або декретних?

ФСС пояснив як розраховувати лікарняні або декретні, якщо в розрахунковому періоді працівник отримував допомогу по частковому безробіттю.

6 готових прикладів розрахунків, коли лікарняний — із «підступом»

Допомога по частковому безробіттю: чи впливає на розрахунок лікарняних або декретних?

Відповідно до п. 3.2 Інструкції № 5 допомога по частковому безробіттю належить до інших виплат, що не відносять до фонду оплати праці.

Тому при обчисленні середньоденної зарплати для нарахування лікарняних або декретних виплат, коли до розрахункового періоду входять місяці, в яких застрахована особа була частково безробітною і отримувала допомогу по частковому безробіттю, таку допомогу не включають.

Як показати у Звіті з ЄСВ карантинні особливості трудових відносин

До того ж кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах) не зменшують на дні часткового безробіття, оскільки їх не відносять до поважних причин.

Проте згідно із абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону № 1105 період отримання виплат за окремими видами соцстрахування включають до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески в мінімальному розмірі. Тому періоди, коли отримувалась допомога по частковому безробіттю, включають до страхового стажу.

За інформацією з сайту ФСС

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Е-лікарняний за сумісництвом 2024 на прикладах

Робота за сумісництвом – працівник має виконувати таку роботу у вільний від основної роботи час. Як обчислити е-лікарняні суміснику з урахуванням змін, які сталися з 01 січня 2024 року, – у даній консультації.
72617

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47769

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді