Мінфін про оновлення порядку обліку податків, зборів, виплат та ЄСВ

Мінфін оприлюднив проект наказу, яким буде затверджено новий Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Організація роботи бухгалтерської служби

Мінфін про оновлення порядку обліку податків, зборів, виплат та ЄСВ

Як зазначено у пояснювальній записці, суть документу полягає в:

  • унормуванні правил ведення в контролюючих органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та ЄСВ;
  • забезпеченні функціонування автоматизованої системи контролів, які здійснюються підрозділами ДПС для забезпечення достовірності облікових показників щодо стану розрахунків платників з бюджетами та цільовими фондами;
  • запровадженні електронного документообігу в процесі ведення обліку платежів органами ДПС.

Чи пішов ЄСВ на карантин, або Хто і як покарає за несплату

У проекті нового Порядку уточнено, що метою такого обліку і складання звітності контролюючих органів є забезпечення користувачів повною, достовірною та неупередженою інформацією щодо стану розрахунків платників з бюджетами та фондами соціального і пенсійного страхування.

Для забезпечення достовірності відображення облікових показників здійснюється попередній та загальний контроль у терміни, встановлені цим Порядком.

Етапи попереднього контролю:

  • формування реєстрів співставлень;
  • аналіз даних реєстрів співставлень;
  • здійснення заходів щодо відпрацювання реєстрів співставлень.

Етапи загального контролю:

  • генерування модулів контролю за кожним реєстром співставлень;
  • проведення комплексу заходів, направлених на генерування всіх модулів контролю в установлені терміни;
  • маркування облікових показників на звітні дати, що пройшли загальний контроль.

Оновлені довідники та реєстри від ДПС

Відповідальними за коректність відображення первинних показників у інформаційної системи є працівники контролюючих органів.

Загальний контроль за достовірністю відображення в ІКП облікових показників забезпечується підрозділом, який здійснює облік платежів.

Дії працівників контролюючих органів під час відображення в інформаційній системі первинних показників фіксуються із зазначенням ідентифікатора користувача, дати та часу дії.

За матеріалами з сайту Мінфіну

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118669

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298902

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9688

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17792

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді