Кабмін вніс зміни до порядку формування тарифів на теплову енергію та комунальні послуги. Зміни враховують умови функціонування ринків газу та електричної енергії.
Скористайтеся готовими прикладами експерта з питань соціального страхування

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 10 червня.
У ході засідання уряду зазначалося, що в умовах ринку вартість газу для підприємства теплокомуненерго змінюється щомісячно. Це створює складнощі для об'єктивного планування витрат на придбання енергоносіїв та включення до складу тарифів. Водночас витрати на енергоносії займають в структурі собівартості теплової енергії 80-85%. Тому будь-яка зміна призводить до невідповідності фактичних витрат запланованим.
Тому одна з ключових змін нового порядку надає підприємствам ТКЕ можливість при формуванні тарифів використовувати середню ціну природного газу за минулий опалювальний сезон. За цей рік це 4,048 тис. грн за 1 тис. кубометрів.
За даними уряду, новий підхід не призведе до підвищення тарифів, оскільки сьогодні в тарифах більшості підприємства ТКЕ враховано ціну газу 6,235 грн за 1 тис. кубометрів.
Навчання у Школі Головбуха для бюджетних установ відбувається дистанційно. Школа Головбуха працює 7 днів на тиждень та 24 години на добу - навіть у вихідні та святкові дні. !!! УВАГА !!! Тільки зараз до кінця червня діє подвійна вигода: купуєте базову програму з максимальною знижкою -50% і отримуєте нову антикризову програму "Оплата праці в умовах посткарантину" за пів ціни.
Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.