Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2020
У середу, 17.06.2020, набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання оренди державного та комунального майна» від 03.06.2020 № 483.

Нею затверджено новий Порядок передачі в оренду державного та комунального майна (далі — Порядок).
Перелік підприємств, установ, організацій, що надають соціально важливі послуги населенню (додаток 4 до Порядку) набере чинності у місячний строк з дня опублікування цієї постанови, тобто буде чинним 18.07.2020.
Уряд дав ряд доручень Фонду держмайна, балансоутримувачам, уповноваженим органам управління державного і комунального майна та орендодавцям.
Зокрема, орендодавці не відмовляють у продовженні договорів оренди, строк дії яких закінчився в період з 01.12.2019 по 01.07.2020, на підставі того, що орендар звернувся із заявою про продовження договору оренди до закінчення строку його дії, але пропустив установлений Законом строк подачі звіту про оцінку об’єкта оренди.
Із постанови КМУ «Деякі питання оренди державного та комунального майна» від 03.06.2020 № 483
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.