Як призначити уповноважену особу та організувати закупівлі за новими правилами
Сьогодні, 19.06.2020, набрав чинності новий Порядок визначення предмета закупівлі. Його затверджено наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708.
Ним встановлені особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт, послуг, зокрема для:
- будівель виробничого та невиробничого призначення та інженерних споруд різного функціонального призначення;
- лікарських засобів;
- послуг з поточного ремонту;
- послуг з виконання науково-технічних робіт;
- послуг з професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації для безробітних громадян;
- товарів (крім лікарських засобів) і послуг, необхідних для проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд України з видів спорту, спортивних змагань, всеукраїнських масових фізкультурно-оздоровчих заходів, заходів з фізичної культури і спорту всеукраїнського та міжнародного рівня;
- протезних виробів, спеціальних засобів для самообслуговування та догляду, засобів пересування;
- послуг з оцінки майна під час приватизації;
- послуг безоплатної вторинної правової допомоги.
Із наказу Мінекономіки «Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі» від 15.04.2020 № 708
Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
Замовник має оприлюднювати звіт про укладений договір, укладений без використання електронної системи закупівель. Тримайте покрокову інструкцію.
Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.