За рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 09.06.2020 р. у приватній справі анонімне звернення не може бути підставою для ініціювання інспекційного відвідування органів Держпраці.
План перевірок Держпраці на 2020 рік ⋙ СКАЧАТИ
Ситуація, розглянута судом, полягала в тому, що підставою для проведення перевірки Управління Держпраці у Полтавській області стосовно підприємства стало звернення особи.
Питання дотримання підприємством правил оформлення трудових відносин стосовно фізособи, яка вказана у зверненні, не перевірялися та відповідні порушення не встановлені та актом інспекційного відвідування не зафіксовані.
Натомість, інспекційне відвідування встановило порушення правил оформлення трудових відносин стосовно іншої особи яка із заявою про порушення правил оформлення трудових відносин стосовно неї не зверталася.
Суд встановив, що при прийнятті рішення про призначення інспекційного відвідування не взято до уваги, що звернення особи є анонімним, і не може бути підставою для проведення перевірки.
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.