Cьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада прийняла Закон України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (законопроект № 6327).
Відтак, змінено механізм фінансування закладів охорони здоров’я. По-новому заклади почнуть фінансувати поступово:
- на первинному рівні вже з 1 січня 2018 року;
- на інших рівнях — протягом 2018-2019 років.
У результаті запровадження нової моделі бюджетні кошти на фінансування охорони здоров'я спрямовуватимуться на оплату конкретних медичних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам, а не на утримання інфраструктури закладів охорони здоров'я (принцип «гроші ходять за пацієнтом»).
Крім того, урегульовано надання первинної медичної допомоги, зокрема, розширено перелік суб'єктів, що зможуть надавати такий вид допомоги.
Джерело: сайт Верховної Ради
У статті визначимо, кому та в якому складі подавати річну фінзвітність. Обговоримо законодавчі вимоги до її заповнення та терміни подання.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки
Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, зокрема фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 1 грудня 2024 року відбулося його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у статті.
Любі колеги, щоб наповнитися святковим настроєм, заходьте в адвент‑календар та отримайте подарунки від редакції журналу «Головбух Бюджет»! Щодня відкривайте підсвічену комірку з поточною датою, просто натиснувши на неї.