На звернення Профспілки працівників освіти щодо підвищення окладів педагогам у наступному році МОН надіслало наступну відповідь.
ЄТС змінено! Посадові оклади для працівників бюджетних установ
Міністерство зазначає, що впровадження в дію у 2021 році Постанови № 822, якою затверджено нові схеми посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, стоїть під загрозою.
МОН нагадало, що підвищення розмірів посадових окладів та інших складових заробітної плати працівників бюджетної сфери, має вирішуватись з урахуванням реальних фінансових можливостей. Таке збільшення заробітної плати залежить виключно від можливостей дохідної частини державного і місцевих бюджетів країни.
За матеріалами ПОН
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
У консультації – про оформлення зарплатних документів, зразки зарплатних відомостей, а також про відповідальність фінансову, адміністративну, дисциплінарну, кримінальну при нарахуванні зарплати.
У консультації мова піде про ті суми, які відраховуються із заробітної плати працівників. Це зокрема податки, аліменти, штрафи, добровільні відрахування. Як визначити відрахування із заробітної плати, як про них звітувати та якими є бухгалтерські проведення для утримань із заробітної плати у бюджетних установах.
Бухгалтер має знати, який первинний документ за обліку безспірного списання, як упорядкувати зареєстровані зобов’язання та за яким алгоритмом списувати кошти.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
За порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць передбачено фінансову санкцію для роботодавця у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (з квітня 2024 року – 24000 грн). Що врахувати аби правильно визначити терміни виплати заробітної плати і не допустити порушення розглянемо далі.