Якщо платник не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих ПН/РК, таке право зберігається за ним протягом 1095 к. дн. з дати складення ПН/РК.
Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів
При цьому платник податку має право включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, які під час документальної перевірки були виключені зі складу податкового кредиту у зв’язку з несвоєчасною реєстрацією:
- у тому податковому (звітному) періоді, в якому вони зареєстровані в ЄРПН,
- або у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді, але не пізніше ніж через 1095 к. дн. з дати складення ПН.
Платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку, має право включити такі суми ПДВ до податкового кредиту у вищезазначених звітних періодах за умови оплати постачальнику вартості товарів/послуг. А якщо така оплата відбулася після закінчення 1095 к. дн. з дати складення такої ПН – не пізніше ніж через 60 к. дн. з дати такої оплати.
За матеріалами ДПС
Завдяки «відпускному» резерву зможете рівномірно перерозподілити витрати на оплату праці протягом року. Але створити резерв — замало, треба ще вміло проконтролювати його використання. У цьому допоможе інвентаризація. А ми пояснимо, як її провести та правильно задокументувати.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
Розглянемо, хто, за яких умов і в які терміни реєструє податкові накладні та розрахунки коригування до них у 2024 році.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.