Як розрахувати транспортний податок в 2023 році

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Зростання мінімальної зарплати тягне за собою підвищення граничної ціни на авто, які підпадають під оподаткування

транспортний податок 2023

Калькулятор індексації зарплати

Для розрахунку транспортного податку у 2023 році треба буде використовувати нові граничні ціни на автомобілі, які є базою для оподаткування. Також треба врахувати, коли було придбано авто, наголошує Державна податкова служба у своєму роз'ясненні.

Наразі ставка транспортного податку встановлена на рівні 25 тис грн на календарний рік за кожен автомобіль, який підпадає під оподаткування.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. З 1 січня 2023 року при мінімальній зарплаті в 6700 гривень транспортний податок застосовується для авто, середньоринкова вартість яких вища за 2 мільйони 512,5 тис грн.

За транспортні засоби, які були придбані протягом року, транспортний податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт – проведено реєстрацію транспортного засобу. Якщо місяць, в якому придбано транспортний засіб (ТЗ), і місяць, в якому проведено процедуру його державної реєстрації, є різними, то сплачуватись транспортний податок має з місяця, в якому проведено реєстрацію ТЗ.

Якщо авто придбано протягом року, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на ТЗ, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло таке право.

Попередній власник платить транспортний податок по місяць, у якому він цей автомобіль продав або подарував.

Якщо авто передано у фінансовий лізинг (оренду), платником транспортного податку є орендодавець (юридична чи фізична особа – власник транспортного засобу).

Нагадаємо, розмір мінімальної зарплати з 1 січня вплине на розрахунок ЄСВ, декретних виплат, лікарняних та штрафів за порушення трудового законодавства

За матеріалами Державної податкової служби

🔢Утримуємо аліменти з працівника

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10211

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41067

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388202

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41614

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19961

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді