✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ
Уряд та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України визначили механізм покриття витрат за підготовку студентів, що навчаються коштом фізичних осіб. Компенсації будуть надаватися закладам вищої освіти, підпорядкованим Міністерству освіти і науки.
Таке рішення Кабміну дозволить погасити заборгованості студентів, які через війну втратили спроможність оплачувати навчання. Вишам держава компенсує борги студентів, що проживають у районах проведення воєнних (бойових) дій, а також тих, які перебували у тимчасовій окупації.
«Унаслідок збройної агресії рф створились умови, за якими фізичні особи, які оплачують навчання студентів-контрактників, втратили платоспроможність і не змогли оплатити навчання здобувачів вищої освіти за ІІ семестр 2021/2022 навчального року відповідно до укладених договорів. Як наслідок – у закладах вищої освіти утворилась заборгованість. Це не дало можливості розрахуватись з викладачами, зокрема виплатити в повному обсязі відпускних та допомогу на оздоровлення до щорічної відпустки, розрахуватись за спожиті комунальні послуги», – говориться в зазначають в Уряді.
Компенсація надаватиметься, якщо заклади МОН одночасно відповідають таким вимогам:
- договір про надання освітніх послуг був укладений до 24 лютого 2022 року;
- в умовах воєнного стану студенти втратили платоспроможність в частині оплати освітніх послуг, що надаються закладом вищої освіти у другому семестрі 2021/2022 року, внаслідок чого станом на 30 червня 2022 року утворилася дебіторська заборгованість такого закладу.
Також 12 жовтня Урядом прийнято постанову, згідно з якою студентів-ВПО або тих, що перебувають на тимчасово окупованих теріторіях, переведуть у вишах на бюджетну форму навчання. Навчання за державні кошти можливо для наступних категорій студентів:
- осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
- внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.
Чимало працівників закладів освіти в умовах воєнного стану вимушені були залишити свій дім і робоче місце. Міністерство освіти роз’яснило, як нарахувати зарплату працівникам закладів освіти під час воєнного стану та вірно застосовувати норми трудового законодавства.