ОМС отримають право зносити самочинне будівництво — новий закон

Місцевій владі обіцяють розширити повноваження та контроль на містобудівною діяльністю

ОМС контроль

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Верховна Рада планує ухвалити у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності». Головне для органів місцевого самоврядування — розширення повноважень у галузі контролю за самочинним будівництвом. В проєкті закону визначені випадки, коли рішення суддів не знадобляться.

Закон встановлює ознаки незаконного будівництва:

  • ведеться на земельній ділянці, яку відводили не для цього;
  • немає дозволу на виконання будівельних робіт;
  • об’єкт зводять з порушенням встановленої законом гранично допустимої поверховості та істотними порушеннями проєктної документації на будівництво.

Автор законопроєкту народний депутат Олена Шуляк зазначала ключові положення:

  1. Місцева влада перевірятиме забудову у трьох випадках: забудовник не отримав право на виконання робіт, є повідомлення від громадян чи організацій про порушення будівельного законодавства, якщо за результатами автоматичного програмного аналізу в е-системі об’єкт має високий рівень ризику.
  2. Усі документи на будівництво будуть внесені до Єдиної електронної державної системи у сфері будівництва. Це дозволить відстежити, хто видав і підписав документи на об'єкт будівництва.
  3. Розширюються повноваження та обов'язки ОМС у сфері контролю за незаконним та самовільним будівництвом. Якщо об'єкт будується з порушенням законодавства, порушуються цільове використання земельної ділянки, містобудівні норми, тоді органи місцевого самоврядування зможуть заходити на такі об'єкти та зносити їх без рішення суду.

Для цього посадові особи ОМС мають виконати низку умов:

  • оглянути територію забудови, порівняти інформацію про об’єкт з е-системи з наявним будівництвом;
  • зробити фото- або відеофіксацію, самочинного будівництва,
  • скласти звіт і оприлюднити його на порталі електронної системи.

Нагадаємо, надбавка за ранг посадовим особам ОМС була підвищена ще в червні 2019 року, а в 2020-2022 роках розмір надбавок залишався незмінним.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2922

Як вести облік витрат із зарплати ОМС

Заробітна плата займає завжди суттєву частку у загальних витратах будь-якої бюджетної установи й органи місцевого самоврядування (ОМС) – не виняток. Як вести облік таких витрат, що до них належать, які правила їхнього нарахування, про виплату авансу та бухгалтерські проведення в ОМС – у даному огляді.
7213

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
4255

Облік та документальне оформлення передачі комунального майна ОМС

Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
24216

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
26547

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді