Калькулятор індексації зарплати
Податкова служба України нагадала, коли роботодавці зобов’язані проводити перерахунок суми доходів працівників у вигляді зарплати, а також суми податкової соціальної пільги (ПСП):
- за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування зарплати за останній місяць звітного року;
- під час розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за рішенням платника податку або у випадках, що визначає підпунктом 169.2.3 Податкового кодексу України;
- під час остаточного розрахунку з платником податку у разі звільнення.
Роботодавець може проводити перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках незалежно від того, чи має платник податку право на застосування ПСП.
Результати річного перерахунку сум доходів і ПСП слід відобразити в додатку 4ДФ до Податкового розрахунку.
Якщо в результаті перерахунку сум доходів і ПСП виникає:
- недоплата податку — суму недоплати роботодавець стягує за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу після його оподаткування за відповідний місяць. А якщо суми доходу бракує — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення недоплати;
- переплата податку — на суму переплати зменшують суму нарахованого податкового зобов’язання платника податку у відповідному місяці.
Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що загальний розмір відрахувань на заробітну плату не може перевищувати (ст. 128 КЗпП):
- 20% — за загальним правилом;
- 50% — у разі: відшкодування із заробітку працівника шкоди, завданої третім юридичним або фізичним особам злочином; стягнення аліментів; відрахування з заробітної плати за кількома виконавчими документами; відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я, втратою годувальника;
- 70% — у разі стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, покарання боржника у вигляді виправних робіт. Нагадуємо, що за ч. 1 ст. 199 Сімейного кодексу (СК) особа вважається дитиною до віку 23 роки, якщо продовжує навчатися, тому на повнолітніх дітей також сплачуються аліменти за дотримання умови навчання (ч. 3 ст. 194 СК).