Податкова пояснила, як застосувати ПСП поновленим через суд працівникам

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Роз'яснення стосується випадків, коли рішення суду про поновлення найманого працівника зобов’язує роботодавця виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу

застовування ПСП

Калькулятор стажу

ДПС України прокоментувала можливість застосовуння податкової соціальної пільги в випадках, коли поновлений через суд працівника домігся виплату доходу за час вимушеного прогулу. 

Кодекс законів про працю передбачає, що під час рішення про поновлення на роботі суд одночасно приймає й рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо судовий процес про поновлення на роботі тягнеться більше року не з вини працівника, виплата середнього заробітку призначається за весь час вимушеного прогулу.

Взагалі будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

ПСП застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного податкового місяця, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Отже, застосування ПСП можливе, якщо рішення суду про поновлення найманого працівника зобов’язує роботодавця виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу. У разі не перевищення протягом звітного податкового місяця граничної суми доходу, це дає право поновленому працівнику на отримання податкової соціальної пільги.

За матеріалами ДПС України

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10209

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41064

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388191

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41604

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді