ДПС України прокоментувала можливість застосовуння податкової соціальної пільги в випадках, коли поновлений через суд працівника домігся виплату доходу за час вимушеного прогулу.
Кодекс законів про працю передбачає, що під час рішення про поновлення на роботі суд одночасно приймає й рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік. Якщо судовий процес про поновлення на роботі тягнеться більше року не з вини працівника, виплата середнього заробітку призначається за весь час вимушеного прогулу.
Взагалі будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.
ПСП застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного податкового місяця, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Отже, застосування ПСП можливе, якщо рішення суду про поновлення найманого працівника зобов’язує роботодавця виплатити йому середню зарплату за час вимушеного прогулу. У разі не перевищення протягом звітного податкового місяця граничної суми доходу, це дає право поновленому працівнику на отримання податкової соціальної пільги.