Держпраці уточнює підстави для відсторонення від роботи

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Підстави та законність відсторонення працівника від роботи регулюється статтею 46 Кодексу законів про працю України.

відсторонення працівника

ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК

Державна служба України з питань праці нагадує, що відсторонення працівника від роботи – це призупинення виконання ним своїх трудових обов’язків з підстав, передбачених законодавством, і як правило, відбувається з одночасним призупиненням виплати заробітної плати.

Кодекс законів про працю жорстко обмежує підстави для відсторонення працівників від роботи роботодавцем. Це:

  • появи на роботі в нетверезому стані,
  • у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Про це оголошується наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, і про це працівник повинен бути повідомлений.

Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Інших підстав відсторонення від роботи не передбачено.

Нагадаємо, на час відсторонення працівника закон дозволяє тимчасово перевести на його посадку іншу особу. Роботодавець зберігає за переведенним працівником попередню посаду і не має права її скоротити. Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, можна тільки за його згодою.

За матеріалами Держпраці

Звіт про вакансії за новою формою № 3-ПН: два способи + два зразки 🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58936

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128807

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8004

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86692

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді