ВИМОГИ ДО ГРАФІКУ ВІДПУСТОК НА 2023 РІК
Державна служба України з питань праці нагадує, що відсторонення працівника від роботи – це призупинення виконання ним своїх трудових обов’язків з підстав, передбачених законодавством, і як правило, відбувається з одночасним призупиненням виплати заробітної плати.
Кодекс законів про працю жорстко обмежує підстави для відсторонення працівників від роботи роботодавцем. Це:
- появи на роботі в нетверезому стані,
- у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
- відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
Про це оголошується наказом або розпорядженням керівника підприємства, установи чи організації, і про це працівник повинен бути повідомлений.
Термін відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.
Інших підстав відсторонення від роботи не передбачено.
Нагадаємо, на час відсторонення працівника закон дозволяє тимчасово перевести на його посадку іншу особу. Роботодавець зберігає за переведенним працівником попередню посаду і не має права її скоротити. Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, можна тільки за його згодою.
Звіт про вакансії за новою формою № 3-ПН: два способи + два зразки