Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
Правління Національного банку України встановило такі вимоги та строки здавання готівки:
- для установ/підприємств, розташованих у населених пунктах, де є банки – щодня (у день надходження готівкової виручки (готівки) до їх кас);
- для підприємств, у яких час закінчення робочого дня (зміни), установлений правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства України, не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) у день її надходження, – наступного за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси дня;
- для установ/підприємств, розташованих у населених пунктах, де немає банків, – не рідше ніж один раз на п’ять робочих днів.
Страхові компанії та оператори лотерей самостійно установлюють строки здавання готівки для страхових агентів і розповсюджувачів лотерей. Вони мають враховувати режим роботи у вечірні години, вихідні та святкові дні та обсяги виручки, але не рідше одного разу на 5 робочих днів.
Підприємства, які працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги здати одержану ними за ці дні виручку до банку, здають отриману готівку через банкомати/програмно-технічні комплекси самообслуговування в день її надходження до каси підприємства або безпосередньо до банку протягом операційного часу наступного робочого дня банку та підприємства.
Важливо, що сума залишку готівки за день, у якому не було інкасації з вини банку, не є перевищенням ліміту каси установи/підприємства.
Нагадаємо, що жителям сіл та селищ Податковий кодекс надає право сплачувати податки і збори готівкою через каси сільських або селищних рад. Тож сільська чи селищна рада не може відмовити жителю у сплаті податків через касу, а може тільки рекомендувати сплатити їх через банк або відділення пошти.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ