Як подати заяву на призначення пенсії в електронному вигляді

Подання заяви на призначення пенсії можливе через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

подання заяви на отримання пенсії

Калькулятор стажу

Що потрібно мати для подання заяви в електронному вигляді:

  • кваліфікований електронний підпис,
  • скан-копії необхідних документів.

Алгоритм подання заяви про призначення пенсії

  1. Зайдіть на веб-портал.
  2. Виберіть вкладку «Заява на призначення пенсії».
  3. Ознайомтесь з інформацією на екрані та перейдіть за посиланням «Вхід».
  4. Авторизуйтесь за допомогою КЕП, увійдіть в особистий кабінет.
  5. Виконайте наступні кроки:
  • у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» оберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Надайте згоду на дистанційне формування, обравши відповідний спосіб отримання повідомлень та збережіть інформацію. Натисніть «Продовжити» та оберіть вид пенсії, за призначенням якої звертаєтесь.
  • дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення атрибутів заяви та надайте згоду на передачу та обробку персональних даних (потрібно поставити позначку).
  • прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком. На екрані з'явиться повна форма заяви на призначення пенсії, заповнена за результатами попередніх кроків. У разі необхідності передбачена можливість відредагувати внесені дані.
  • підпишіть заяву за допомогою КЕП та відправте до Пенсійного фонду, настиснувши «Підписати та відправити в ПФУ».

За результатами опрацювання заяви та поданих документів не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймається відповідне рішення. Інформацію про стан обробки заяви та відповідне рішення громадяни отримають в обраний спосіб.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що для визначення розміру пенсії потрібно знати три показники:

  • напрацьований стаж, який визначається індивідуально;
  • фактичний заробіток за кожний місяць страхового стажу, який визначається індивідуально;
  • середня зарплата по країні у відповідному місяці страхового стажу. У рік виходу на пенсію – одна для всіх.

Ці показники є основними складовими формули обчислення розміру пенсії:

П = С× ІКЗ × КС,

де 

  • П — розмір пенсії;
  • С3 — розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки на момент звернення;
  • ІКЗ — індивідуальний коефіцієнт зарплати, тобто середня арифметична суми коефіцієнтів заробітку по кожному місяцю страхового стажу;
  • КС — коефіцієнт страхового стажу, тобто добуток кількості років стажу роботи та величини оцінки одного року, тобто КС = кількість місяців страхото стажу ×0,01/12, де 0,01 – це величина для оцінки одного року страхового стажу, що застосовується з 01 січня 2018 року. Наприклад, особа має страховий стаж 28 років та 5 місяців. Це становить 28×12 + 5 = 341 місяць. Отже, Кс = 341×0,01/12=0,2842.

За матеріалами ПФУ

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53184

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
75049

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
81060

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді