Норми тривалості робочого часу на 2023 рік
За інформацією постійного представника Кабміну в Верховній Раді Тараса Мельничука, доповнено механізми фінансування програми коштами Фонду загально-обов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в межах фінансових можливостей) та інших джерел, не заборонених законодавством.
Збільшено щомісячний розмір компенсації за кожного працевлаштованого переселенця.
Раніше повідомлялися про наступні зміни:
- Компенсація витрат надається у розмірі 6700 гривень (раніше 6500 грн), щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.
- У разі припинення трудових відносин, зокрема розірвання строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, до завершення строку виплати компенсації витрат, роботодавець протягом п’яти робочих днів з дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості. Сума, що підлягає поверненню, визначається як різниця між сумою компенсації витрат (6700 гривень) та її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць.
Нагадаємо, Кабмін визначився зі схемою та розмірами посадових окладів на 2023 рік. За проєктом майбутньої постанови, посадові оклади на державній службі залишаться на рівні 2022 року. Виключенням стануть посади спеціалістів державного органу районного рівня, а також посад спеціалістів державних органів обласного рівня та посад провідних спеціалістів державних органів обласного та районного рівнів.