Верховній Раді рекомендовано змінити низку законів про освіту

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної компанії 2023 року».

зміни закони про освіту

Пошук по Класифікатору професій

Законопроєкт (реєстр. № 8228-1 від 29.11.2022) вноситься Урядом і пропонує змінити закони України «Про повну загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту положеннями.

Що зміниться після прийняття закону № 8228-1

  1. Буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.
  2. Буде продовжено на 2023 рік прийом на навчання до закладів фахової передвищої освіти та вищої освіти для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, який здійснювався у 2022 році без дотримання вимог вищезазначених законів в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

На минулому тижні Міністерство освіти та науки України презентувало модель оцінювання знань випускників шкіл в 2023 році. Пропонується ЗНО 2023 замінити мультипредметним тестом, який складатиметься:

  1. з двох обов’язкових предметів - української мови та математики,
  2. одного додаткового предмета за вибором вступника з наступного переліку:
  • історія України,
  • іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова,
  • фізика,
  • хімія,
  • біологія.

Для вступників на мистецькі та спортивні спеціальності необхідно додатково скласти творче чи спортивне завдання.

За інформацією постійного представника Уряду в Верховній Раді Тараса Мельничука

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3877

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59020

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129140

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1262

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8032

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді