Мінекономіки пропонує скасувати 47% ліцензій та дозволів – почнуть з охорони праці та експортних операцій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Міжвідомча робоча група рекомендувала Кабміну скасувати значну частину дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо.

Мінекономіки пропонує скасувати 47% ліцензій та дозволів

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

За інформацією Міністерства економіки на засідання групи усього запропоновано скасувати 47% ліцензій і дозволів.

«Роботу розпочинаємо з інструментів, якими опікується Міністерство економіки. Майже половина з них буде ліквідована, а решта – осучаснена. В подальшому МРГ опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. Наше завдання – дати бізнесу економічну свободу», – зазначила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

На сайті Мінекономіки наведені приклади для спрощення умов ведення бізнесу. Кілька з них – в сфері трудових відносин та безпеки праці. Досі чинні норми про погодження з Держпраці Інструкції про порядок прибирання пилу у виробничих приміщеннях та Графіку аналізу повітря на робочих місцях на запиленість і загазованість. Пропонується скасувати ці норми.

Також запропоновано скасувати:

  • дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн;
  • погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою сирою українського походження та газу природного у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами);
  • індивідуальні (разові ліцензії) в сфері експорту-імпорту.

Рекомендовано оптимізувати, оцифрувати і спростити близько третини інструментів, що належать до сфери компетенції Мінекономіки. Частину інструментів державного регулювання господарської діяльності рекомендовано передати до інших міністерств та відомств.

Нагадаємо, в минулому році 

Уряд затвердив Методику розрахунку плати за видачу ветеринарних документів та виключив видачу ветеринарних документів з переліку адміністративних послуг.

За інформацією Мінекономіки

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22405

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11998

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
30561

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді