⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️
Виїзд на лікування закордоном є одним з виключень для державних службовців, яким Кабінет міністрів дозволив виїзд за межі України лише у відрядження.
Для виїзду на лікування державні службовці мають відповідати медичним критеріям та належати до категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном. Особливо, якщо чиновники потребують довготривалої або вартісної меддопомоги та отримання медичних послуг, надання яких обмежене в Україні через повномасштабну війну.
Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.
«Направлення за кордон на лікування в період воєнного стану потрібно для того, щоб розвантажити нашу медичну систему й спрямовувати пацієнтів, які потребують довготривалого та дороговартісного лікування, за кордон, а також для отримання тих послуг, які ми не можемо забезпечити через воєнний стан у країні... Пошук закордонних медичних закладів для лікування громадян України здійснюється через платформу Early Warning and Response System (EWRS)», — повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Для направлення за кордон на лікування держслужбовцям під час дії воєнного стану потрібно отримати довідку за формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Довідку заповнює лікар, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.
Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.