Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від страхового стажу працівника, але потрібно слідкувати за періодом, на який припадає лікарняний.

Калькулятор стажу
Експерт журналу «Головбух Бюджет» назвав чотири випадки, коли не потрібно сплачувати листки непраздатності по догляду за хворою дитиною.
За загальним правилом, дитячий лікарняний з першого дня оплачує Пенсійний фонд України, але розрахувати суму доведеться бухгалтеру роботодавця.
Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від страхового стажу працівника:
- до 3 років – сума допомоги становить 50% середньої зарплати;
- від 3 до 5 років – 60%;
- від 5 до 8 років – 70%;
- понад 8 років – 100%.
Листки непрацездатності для догляду за хворою дитиною не потрібно оплачувати у період:
- основної чи додаткової щорічної відпустки;
- навчальної або творчої відпустки;
- відпустки без збереження зарплати (ч. 6 ст. 5, п. 6 ч. 1 ст. 16 Закону № 1105).
Також не потрібно оплачувати «дитячий» лікарняний учасникам бойових дій.
ВАЖЛИВО: якщо дитина віком до 14 років хворіє понад два тижні, до її одужання видають довідку за формою № 138/о (п. 3.4 Інструкції № 455). За довідкою допомогу не виплачуйте.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
Працівник виконує роботу за сумісництвом у вільний час від основної роботи. У статті поговоримо про лікарняні сумісникам 2025. Розберемося, чи виплачуються лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?