Правила нарахування ПСП для держслужбовців – чи потрібна заява працівника

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Державна податкова служба пояснює правила для використання пільги зі сплати ПДФО

ПСП для держслужбовців

Бухоблік спецодягу: ⏬ скачати проведення

Як наголошує ДПС, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу (зарплати) тільки за одним місцем його нарахування і виплати. ПСП застосовується з дня отримання роботодавцем заяви платника та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у звітності всі випадки застосування або незастосування податкової ПСП, а платник може подати заяву як про застосування пільги, так і про відмову неї.

Однак ПСП для державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

Якщо платник має право на ПСП за кількома підставами, то в заяві необхідно вказати, яким видом пільги платник хоче скористатись та додати підтвердні документи.

Якщо держслужбовець має право на підвищений розмір пільги, то він повинен в заяві вказати, якою саме пільгою він бажає користуватися і додати документи.

Відповідальним за нарахування, утримання та сплату ПДФО є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Він і несе відповідальність, якщо застосує ПСП без заяви працівника.

Експерт порталу «Головбух Бюджет» нагадує, що граничний дохід для застосування ПСП менший за розмір мінзарплати – 3760,00 грн.

Тому в 2023 році працівники матимуть право на ПСП, коли:

  • не виконали місячної норми праці
  • утримують двох чи більше дітей
  • працюють на умовах неповного робочого часу.
Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395183

ПДФО у 2025 році: ставка, сплата і розрахунок

Податок на доходи фізичних осіб — загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті підкажемо, яка ставка ПДФО застосовується у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
47909

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді