Як наголошує ДПС, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу (зарплати) тільки за одним місцем його нарахування і виплати. ПСП застосовується з дня отримання роботодавцем заяви платника та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у звітності всі випадки застосування або незастосування податкової ПСП, а платник може подати заяву як про застосування пільги, так і про відмову неї.
Однак ПСП для державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.
Якщо платник має право на ПСП за кількома підставами, то в заяві необхідно вказати, яким видом пільги платник хоче скористатись та додати підтвердні документи.
Якщо держслужбовець має право на підвищений розмір пільги, то він повинен в заяві вказати, якою саме пільгою він бажає користуватися і додати документи.
Відповідальним за нарахування, утримання та сплату ПДФО є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Він і несе відповідальність, якщо застосує ПСП без заяви працівника.
Експерт порталу «Головбух Бюджет» нагадує, що граничний дохід для застосування ПСП менший за розмір мінзарплати – 3760,00 грн.
Тому в 2023 році працівники матимуть право на ПСП, коли:
- не виконали місячної норми праці
- утримують двох чи більше дітей
- працюють на умовах неповного робочого часу.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ