Правила нарахування ПСП для держслужбовців – чи потрібна заява працівника

Державна податкова служба пояснює правила для використання пільги зі сплати ПДФО

ПСП для держслужбовців

Калькулятор стажу

Як наголошує ДПС, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу (зарплати) тільки за одним місцем його нарахування і виплати. ПСП застосовується з дня отримання роботодавцем заяви платника та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у звітності всі випадки застосування або незастосування податкової ПСП, а платник може подати заяву як про застосування пільги, так і про відмову неї.

Однак ПСП для державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

Якщо платник має право на ПСП за кількома підставами, то в заяві необхідно вказати, яким видом пільги платник хоче скористатись та додати підтвердні документи.

Якщо держслужбовець має право на підвищений розмір пільги, то він повинен в заяві вказати, якою саме пільгою він бажає користуватися і додати документи.

Відповідальним за нарахування, утримання та сплату ПДФО є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Він і несе відповідальність, якщо застосує ПСП без заяви працівника.

Експерт порталу «Головбух Бюджет» нагадує, що граничний дохід для застосування ПСП менший за розмір мінзарплати – 3760,00 грн.

Тому в 2023 році працівники матимуть право на ПСП, коли:

  • не виконали місячної норми праці
  • утримують двох чи більше дітей
  • працюють на умовах неповного робочого часу.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85706

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412323

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382268

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді