Уряд відмінив компенсаційні ставки по кредитам 5-7-9

Рішення Кабінету Міністрів внесено зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва та Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва за договорами фінансового лізингу.

ставки по кредитам 5-7-9

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025

Мова йде про зміни в державних програмах: кредитування «Доступні кредити 5-7-9%», лізингу – «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%».

Про це повідомив постійний представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

Які зміни внесено

  1. Відмінено компенсаційні ставки за кредитами на рівні 0% річних.
  2. виключено з програм кредитування та лізингу субʼєктів підприємництва з метою запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також для запобігання та подолання їх наслідків, у тому числі рефінансування таких кредитів.
  3. Продовжено строк, протягом якого сільськогосподарські товаровиробники матимуть можливість отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі з можливістю пролонгації виданих кредитів для здійснення посівних робіт.
  4. Спрощено структури зазначених Порядків шляхом викладення їх у нових редакціях.

Також Уряд змінив Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану. Визначена черговість платежів Фонду розвитку підприємництва щодо покриття витрат Фонду на надання державної фінансової підтримки субʼєктам підприємництва.

Нагадаємо, в лютому Кабмін схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про споживче кредитування» щодо особливостей нарахування процентів за споживчими кредитами під час воєнного стану».

Законопроєкти передбачають обов'язкову реструктуризацію зобовʼязань споживачів за договорами про споживчий кредит на період дії в Україні воєнного стану та у тридцятиденний строк після його припинення. Рішення стосується лише тих випадків, коли місцем постійного проживання або покинутим місцем постійного проживання споживача є територія, на якій ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія. Також споживач має перебувати на обліку як внутрішньо переміщена особа у порядку, встановленому Законом «Про забезпечення праві свобод внутрішньо переміщених осіб».

Законопроєкти вже підтримані профільним комітетом Верховної Ради.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11056

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422103

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді