Повноваження головних розпорядників щодо підпису фінансових документів — що змінилося

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Експерт коментує зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

підпис фінансових документів що змінилося

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ визначає правила, за якими складають фінансові документи.

Кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, зведення показників спеціального фонду кошторису, плани використання бюджетних коштів, помісячні плани використання бюджетних коштів, а також розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету, що включаються до кошторису, підписує керівник установи та керівник її фінансового підрозділу/бухгалтерської служби. У такому ж порядку підписують зміни до цих фінансових документів. 

З 17.03.2023 ці фінансові документи може підписати керівник установи вищого рівня та керівник її фінансового підрозділу або бухгалтерської служби.

Стосується це не усіх установ — розпорядників нижчого рівня, а лише тих, які включені до мережі головного розпорядника і не здійснюють свою діяльність у штатному режимі, оскільки розташовані на тимчасово окупованих територіях або на яких ведуться/велися бойові дії. 

Фінансові документи цих установ головний розпорядник може підписати лише у разі прийняття ним рішення:

  • щодо здійснення видатків у централізованому порядку;
  • необхідності перерозподілу бюджетних асигнувань цих установ.

Такі повноваження головних розпорядників визначає пункт 16-1 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Онлайн-курси з бухгалтерського обліку для бюджетних установ

Курси підвищення кваліфікації бухгалтерів бюджетної сфери онлайн. Навчання у Вищій школі Головбуха — це практичні заняття з обліку, зарплат, податків та ревізій. Отримайте нові навички від експертів та сертифікат!
6123

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42898

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17191

Положення про облікову політику бюджетної установи 2025

Облікова політика без помилок — реальність. У статті експерт пояснив найважливіше про наказ про облікову політику та положення про облікову політику. Скористайтеся готовим зразком і працюйте комфортно.
121305

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395350

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді