Повноваження головних розпорядників щодо підпису фінансових документів — що змінилося

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Експерт коментує зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

підпис фінансових документів що змінилося

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ визначає правила, за якими складають фінансові документи.

Кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, зведення показників спеціального фонду кошторису, плани використання бюджетних коштів, помісячні плани використання бюджетних коштів, а також розрахунки, які обґрунтовують показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету, що включаються до кошторису, підписує керівник установи та керівник її фінансового підрозділу/бухгалтерської служби. У такому ж порядку підписують зміни до цих фінансових документів. 

З 17.03.2023 ці фінансові документи може підписати керівник установи вищого рівня та керівник її фінансового підрозділу або бухгалтерської служби.

Стосується це не усіх установ — розпорядників нижчого рівня, а лише тих, які включені до мережі головного розпорядника і не здійснюють свою діяльність у штатному режимі, оскільки розташовані на тимчасово окупованих територіях або на яких ведуться/велися бойові дії. 

Фінансові документи цих установ головний розпорядник може підписати лише у разі прийняття ним рішення:

  • щодо здійснення видатків у централізованому порядку;
  • необхідності перерозподілу бюджетних асигнувань цих установ.

Такі повноваження головних розпорядників визначає пункт 16-1 Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера.
8782

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33361

Зарплата бухгалтера: три приклади розрахунків

Докладно на прикладах розглянемо, скільки становить зарплата головного бухгалтера в бюджетній установі, бухгалтера-викладача в школі, економіста-бухгалтера. Все в цифрах та таблицях.
9202

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
33119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді