Коли у накладній на відпуск матеріальних цінностей потрібно зазначати суми ПДВ

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін наказами від 23.02.2023 № 104 та від 15.03.2023 № 136 уніс зміни до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору.

накладна на відпуск матеріальних цінностей

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Зміни в основному косметичні та вказують на необов’язковість ведення/складання прибуткового ордеру. 

Єдина суттєва новація у складанні накладної/вимоги установами — платниками ПДВ.

Нагадаємо, до накладної/вимоги потрібно вносити такі обов’язкові відомості про матеріальні цінності:

  • найменування або однорідна група/вид матеріальних цінностей;
  • номенклатурний номер — якщо обліковують за номенклатурними номерами;
  • одиниця виміру;
  • вартість;
  • кількість;
  • сума.

Ці вимоги прописані у пункті 2 глави 5 розділу ІІ Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору, затвердженого наказом Мінфіну від 13.12.2022 № 431.

Мінфін зазначив на обов’язковість відображення у накладній сум ПДВ для установ — платників ПДВ, якщо її складають за результатами відпуску матеріальних цінностей стороннім організаціям.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Меморіальний ордер № 5: як заповити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
65017

Заява-розрахунок на виплату лікарняних: зразок

У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
111564

Як заповнити бухгалтерську довідку

Для яких саме господарських операцій складається бухгалтерська довідка? Яку інформацію у ній вказувати? Відповімо на запитання й наведемо зразки заповнення для різних робочих ситуацій.
55450

Форма 1-ОПП: заповнення та подання

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
65165

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
30985

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді