Що змінилось у здійсненні місцевих запозичень та наданні місцевих гарантій

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Кабінет Міністрів змінив порядки, згідно з якими обласні та міські ради взаємодіють з Мінфіном при оформленні запозичень до бюджетів.

місцеві запозичення та надання місцевих гарантій

Калькулятор стажу

Уряд постановою від 17.03.2023 № 234 оновив порядки:

  • здійснення місцевих запозичень;
  • надання місцевих гарантій.

За цими порядками Мінфін погоджує умови та обсяг запозичень до бюджету, надання місцевої гарантії за прийнятими рішеннями обласних, міських рад.

Уряд розширив поняття відсотків за користування запозиченням/кредитом/позикою, воно включає:

  • відсотки у разі прострочення/відcтрочення виконання зобов’язання щодо повернення запозичення/кредиту/позики чи окремої його частини;
  • розмір комісій, адміністративних платежів та інших платежів, які підлягають сплаті відповідно до умов кредитного договору/договору позики;
  • розмір неустойки, штрафів, пені чи інших санкцій за порушення зобов’язань за запозиченням/кредитним договором/договором позики.

Ці відомості слід включити до рішення про здійснення запозичення/надання місцевої гарантії.

Обласна/міська рада для отримання погодження надсилає Мінфіну пакет документів, до якого додає електронний носій інформації, на якому записано файли документів у форматі pdf, xls, xlsx. Також можливе їх надсилання в електронній формі у зазначених форматах.

У разі здійснення кількох запозичень/надання місцевих гарантій за кожним запозиченням/місцевою гарантією потрібно подати окремий пакет документів (письмове повідомлення та додатки до нього).

Якщо від Мінфіну обласна/міська рада отримає зауваження, на їх виправлення є лише 15 календарних днів. Якщо Мінфін не отримає протягом цього часу відповіді, звернення обласної/міської ради щодо погодження умов та обсягу запозичень до бюджету/надання місцевої гарантії залишиться без розгляду.

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1555

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1429

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38680

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5033

Облік внесків до статутного капіталу комунальних підприємств ОТГ

Облік внесків до статутного капіталу КП – що буде в обліку та фінансовій звітності, як обліковується вартість внеску на дату його здійснення та на дату балансу. Ці та інші питання – у даному огляді.
28950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді