З квітня змінюється заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Стандарт, який запроваджується з 01.04.2023 р., передбачає два формати заповнення реквізитів платіжної інструкції: структурований і неструктурований.
Неструктурований формат застосовуємо під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжок на сплату податків, ЄСВ, інших надходжень до бюджетів та цільових фондів. При цьому керуємось Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженим наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок № 666).
Структурований формат будуть запроваджувати. Наразі обговорюють проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі — Проєкт наказу).
Протягом квітня-червня 2023 року діятиме перехідний період, тобто одночасно діятимуть два порядки, два формати заповнення реквізиту «Призначення платежу». З 01.07.2023 Порядок № 666 втратить чинність, це визначено у Проєкті наказу.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ