З квітня змінюється заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
В Україні запроваджується міжнародний стандарт ISO 20022 у платіжній інфраструктурі.

заповнення реквізиту призначення платежу з 1 квітня

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Стандарт, який запроваджується з 01.04.2023 р., передбачає два формати заповнення реквізитів платіжної інструкції: структурований і неструктурований.

Неструктурований формат застосовуємо під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжок на сплату податків, ЄСВ, інших надходжень до бюджетів та цільових фондів. При цьому керуємось Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженим наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок № 666).

Структурований формат будуть запроваджувати. Наразі обговорюють проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати),  грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі — Проєкт наказу).

Протягом квітня-червня 2023 року діятиме перехідний період, тобто одночасно діятимуть два порядки, два формати заповнення реквізиту «Призначення платежу». З 01.07.2023 Порядок № 666 втратить чинність, це визначено у Проєкті наказу.

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34397

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13025

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111428

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22402

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді