З квітня змінюється заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
В Україні запроваджується міжнародний стандарт ISO 20022 у платіжній інфраструктурі.

заповнення реквізиту призначення платежу з 1 квітня

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Стандарт, який запроваджується з 01.04.2023 р., передбачає два формати заповнення реквізитів платіжної інструкції: структурований і неструктурований.

Неструктурований формат застосовуємо під час заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжок на сплату податків, ЄСВ, інших надходжень до бюджетів та цільових фондів. При цьому керуємось Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на небюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженим наказом Мінфіну від 24.07.2015 № 666 (далі — Порядок № 666).

Структурований формат будуть запроваджувати. Наразі обговорюють проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати),  грошової застави, а також у разі їх повернення» (далі — Проєкт наказу).

Протягом квітня-червня 2023 року діятиме перехідний період, тобто одночасно діятимуть два порядки, два формати заповнення реквізиту «Призначення платежу». З 01.07.2023 Порядок № 666 втратить чинність, це визначено у Проєкті наказу.

 

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
341591

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47666

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36493

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6987

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3125

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді