Калькулятор індексації зарплати
Загалом в 2022 році на медицину було витрачено 215,3 млрд грн, у тому числі з держбюджету (разом з трансфертами) – 187,2 млрд грн.
За даними Мінфіну, з цієї суми реалізація програми медичних гарантій обійшлася 146,3 млрд грн:
- 143,9 млрд грн – на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій;
- 2,4 млрд грн – на реімбурсацію.
Відшкодування вартості ліків проводилось на:
- лікування серцево-судинних захворювань,
- цукрового діабету,
- хронічних хвороб дихальних шляхів,
- розладів психіки та поведінки.
Лікарські засоби з повним або частковим відшкодуванням їх вартості отримали понад 3,8 млн осіб.
Залучення міжнародної фінансової допомоги сприяло стабільному фінансуванню програми медичних гарантій, зокрема виплачувати зарплату понад 500 тис. працівникам медичних закладів.
Національна служби здоров’я наводить розміри зарплат у галузі медицини у 2022 році. Середня зарплата працівників закладів охорони здоров’я становила 14,3 тис. грн (+21% в порівнянні з 2021 роком).
Найбільше зросла середня заробітна плата лікарів – до 21 тис. грн (+36% показників у 2021 році). Зарплата середнього медичного персоналу становить близько 15 тис. грн (+25%).
Повідомляється, що найвища середня заробітна плата у працівників закладів екстреної медичної допомоги – 17,8 тис. грн. З них лікарі отримують близько 26 тис. грн, середній медичний персонал – 20 тис. гривень.
Нагадаємо, в 2023 році Уряд встановив мінімальну оплату праці медпрацівників на 2023 рік:
- 20 000 гривень для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоровʼя (крім лікарів-інтернів), посади фармацевтів у закладах охорони здоровʼя (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоровʼя у закладах охорони здоровʼя та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоровʼя;
- 13 500 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоровʼя, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів).