В яких категоріях можна сформувати е-лікарняний для українців за кордоном
Переглядів: 1197
Поділитися у
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Міністерство охорони здоров'я пояснює як формувати електронні лікарняні на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН).
З початку повномасштабної війни видано 6,07 млн лікарняних. Висновок про непрацездатність можна отримати й за кордоном. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного чи лікуючого лікаря. Він на підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом сформує листок непрацездатності в реєстрі Пенсійного фонду.
МОЗ наголошує, що іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою мають бути надані у будь-якому разі.
Якщо українець виїжджає а кордон для продовження лікування і має вже відкритий МВТН, для продовження строку лікарняного за кордоном пацієнт має надіслати лікуючому лікарю іноземні медичні документи, в яких має бути зазначено строки непрацездатності.
Є рішення й для громадян України, які хворіли за кордоном (та мають підтверджувальні медичні документи), проте не мали змоги надіслати ці документи лікарю з-за кордону. Після повернення на Батьківщину пацієнти протягом року від строку лікування мають право для формування медичного висновку з тими датами, які зазначені в іноземних медичних документах.
У випадках лікування за кордоном МВТН може бути сформований в таких категоріях:
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
У статті — усе, що треба бухгалтеру для розрахунку та нарахування лікарняних: розрахунковий період та приклади обчислення суми лікарняних, граничні розміри, оподаткування та відображення лікарняних у звітності