Норми тривалості робочого часу 2023
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроект № 6504. В разі прийняття закон має упорядкувати проведення відкритих конкурсів, розмежувати статус службовців місцевого самоврядування і виборних посадових осіб, запровадити сучасні інструменти управління персоналом.
Підтримати майбутній закон закликав Віце-прем'єр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков: «Україна, як соціальна держава, має гарантувати мінімальну заробітну плату, в той самий час громади мають повне право самі визначати свої можливості для виплати високих заробітних плат чи премій. Однак, із правом завжди має бути відповідальність, саме тому Міністерство наполягало на необхідності посилення інструментів забезпечення публічності, прозорості та підзвітності перед громадянами, які мають право знати, скільки коштів з бюджету громади спрямовуються на винагороду працівникам ОМС, хто і чому отримує премії та додаткові виплати».
Що передбачає закон про службу в ОМС та зарплати службовців
- Нормативно-правові акти з питань служби, які раніше видавав Уряд, буде видавати Національне агентство України з питань державної служби.
- Посадові оклади затверджуватиме не Уряд, а місцеві ради за поданням голови.
- Мінімальний розмір посадового окладу службовця дорівнюватиме мінімальній зарплаті (в 2023 році це 6700 гривень).
- Законопроект не встановлює верхню межу посадового окладу і розміру нарахування премій.
- Усі рішення про премії і додаткові грошові надбавки мають оприлюднюватися на сайті місцевої ради.