Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови КМУ «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці».
Норми тривалості робочого часу 2023
Атестацію робочих місць за умовами праці проводять де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Проєкт постанови КМУ має на меті врегулювати питання проведення атестації робочих місць за умовами праці в період дії воєнного стану.
Так, якщо строк проведення атестації настав у період дії воєнного стану, роботодавець має право перенести її проведення на період — протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Для цього потрібно оформити відповідне рішення/наказ та погодити його із профспілкою.
Водночас результати атестації проведеної до введення воєнного стану продовжують діяти та використовуються у період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).