Затверджені умови надання субвенції на придбання шкільних автобусів

Наприкінці квітня Уряд затвердив порядок та умови придбання шкільних автобусів за рахунок субвенцій з державного бюджету.

субвенція на придбання шкільних автобусів

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Головним розпорядником субвенції на придбання шкільних автобусів є МОН. Під час закупівлі розпорядники повинні враховувати доступність автобусів для дітей з інвалідністю. Шкільні автобуси для закладів освіти, в яких особи з особливими освітніми потребами потребують підвезення, мають бути обладнані не менш як двома пасажирськими місцями для перевезення маломобільних груп населення, двома пасажирськими місцями для супроводжуючих.

Для закладів загальної середньої освіти, які розташовані на окупованих територіях чи на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, придбання шкільних автобусів не здійснюється.

Як субвенція буде здійснюється на засадах співфінансування

1. Для обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 70 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 30 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

2. Для бюджетів сільських та селищних територіальних громад з індексом податкоспроможності більш як 1,1: 

  • не більш як 80 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 20 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

3. Для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності не більш як 1,1: 

  • не більш як 90 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 10 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

4. Для бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів: 

  • не більш як 95 відсотків — за рахунок субвенції;
  • не менш як 5 відсотків — за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Джерелами співфінансування не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів із державного бюджету місцевим бюджетам. Обов’язковою умовою фінансування є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.

Які заклади мають право на придбання шкільного автобусу

В постанові Кабміну від 28.04.2023 №418 визначені критерії для шкіл, які мають право на придбання шкільних автобусів за рахунок субвенції:

  1. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  2. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, шкільні автобуси яких були знищені внаслідок збройної агресії або передані на військові потреби.
  3. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де школи зруйновані або пошкоджені.
  4. Заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, в яких навчаються здобувачі освіти із населених пунктів, де заклади загальної середньої освіти зруйновані або пошкоджені.
  5. Опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2023 року.
  6. Інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб.
  7. Інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/ об’єднані/ реорганізовані протягом 2023 року та в яких навчаються здобувачі освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Заклади загальної середньої освіти, в яких освіту здобувають особи з особливими освітніми потребами, мають пріоритетне право на забезпечення шкільними автобусами серед закладів, зазначених у цьому пункті.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
359

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
5273

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
54798

Інформаційна довідка щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції

Освітня субвенція з державного бюджету покликана ОМС утримувати школи, професійно-технічні училища коледжі, які мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів. Механізм її розподілу базується на складній формулі й МОН в інформаційній довідці показало ті цифри, які впливали на розподіл освітньої субвенції у 2021 році. Призначення, наповнення та приклад такої довідки – у цьому огляді.
7799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді