Працевлаштування: які компенсації отримають роботодавці від служби зайнятості

Розмір допомоги не може перевищувати 50% мінімальної зарплати.

компенсації за працевлаштування

Пошук по Класифікатору професій

Держслужба зайнятості повідомила, які існують компенсаційні програми для роботодавців при працевлаштуванні безробітних. Серед них:

Компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних, яка включає:

  1. Компенсацію витрат у розмірі ЄСВ за особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску - за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих понад 1 місяць безробітних та осіб, які перебувають на обліку понад 6 місяців. Загальна тривалість виплати - 12 місяців впродовж двох років.
  2. Компенсація у розмірі 50% мінімальної зарплати за працевлаштування за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних. Загальна тривалість виплати - 6 місяців впродовж року.
  3. Компенсація у розмірі 50% витрат на оплату праці, встановленої законодавством на момент виплати, за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних. Загальна тривалість виплати - до 6 місяців за умови працевлаштування строком до 1 року.

Компенсацій за працевлаштованих безробітних переселенців.

  1. Надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з ВПО за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази;
  2. Компенсуються витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної зарплати.
    Загальна тривалість виплати - 6 місяців впродовж року.

Компенсація за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

  1. Надається за працевлаштовану ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміром мінімальної заробітної плати.
  2. Розмір - 6700 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується ЄСВ.

Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи та дійсна на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Допомога по частковому безробіттю.

  1. Надається застрахованим особам у разі втрати ними частини зарплати у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин:
  • економічного характер;
  • технологічного характеру;
  • виникнення надзвичайної ситуації;
  • введення надзвичайного або воєнного стану;
  • встановлення карантину.

Право на таку допомогу мають працівники, за яких протягом останніх шести місяців, що передують місяцю, в якому почалося зупинення (скорочення) виробництва сплачено ЄСВ. У разі коли протягом останніх шести місяців до звернення про надання допомоги законодавством надано право не сплачувати ЄСВ, застосовуються попередні 180 календарних днів до такого періоду.

Допомога надається за зверненням роботодавця.

Максимальний розмір допомоги не може перевищувати 50% розміру мінімальної зарплати. Тривалість виплат - не більше 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців з дня зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг).

Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27440

Повідомлення про прийняття працівника на роботу

Розглянемо, кому, коли і як подавати повідомлення про прийняття на роботу. Підкажемо, що робити, якщо не подали повідомлення про прийняття на роботу. Розкажемо про штрафи за неподання повідомлення про прийняття на роботу. На зразку продемонструємо, як заповнити оновлену форму повідомлення про прийняття на роботу.
119995

Наказ про прийняття на роботу

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія
21702

Працевлаштування осіб з інвалідністю

Зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю є обов’язковим для кожного роботодавця. Що саме має врахувати роботодавець під час працевлаштування осіб з інвалідністю? Чи треба подавати звіт 10-ПОІ про працевлаштування осіб з інвалідністю?
16519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді