Яким працівникам держорганів не підвищують посадові оклади під час воєнного стану
Уряд уточнив, що підвищення посадових окладів на коефіцієнт 1,5 або 2 не стосується:
- працівників державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами;
- військовослужбовців;
- осіб рядового і начальницького складу;
- поліцейських.
Нараховувати зарплату працівникам держорганів за підвищеними посадовими окладами бухгалтер може за умови, якщо ці підвищені посадові оклади визначені та затверджені у штатному розписі держоргану.
Розташування робочого місця працівника визначається керівником держоргану (керівником державної служби, суб’єктом призначення) шляхом затвердження відповідного переліку працівників, які здійснюють свої повноваження безпосередньо на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії (раніше — безпосередньо на території можливих чи активних бойових дій).
Працівникам держорганів, які включені до цього переліку, за періоди роботи на територіях, які не включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 № 309 (далі — Перелік № 309), заробітну плату нараховують виходячи з посадових окладів, визначених законодавством (тобто без підвищення).
Розглянемо чи впливає у Постанові № 391 заміна слів «території можливих чи активних бойових дій» на «території, на яких ведуться (велися) бойові дії». Для цього звернемось до Переліку № 309. Він зокрема містить розділ I «Території, на яких ведуться (велися) бойові дії». До цього розділу включені пункти:
- Території можливих бойових дій;
- Території активних бойових дій.
Отже, раніше у Постанові № 391 посилались на пункти розділу І Переліку № 309, натомість після змін — на розділ І Переліку № 309. Суть від цього не змінюється.
Постанова КМУ від 16.06.2023 № 612, яка оновлює Постанову № 309, не набрала чинності.