У юридичної особи відсутні рахунки — не зв’язуйтесь з такою юрособою
Нагадаємо, критерії ризиковості платника ПДВ визначає додаток 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.
Якщо платник ПДВ відповідає критерію ризиковості — реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН зупиняють.
У п’ятому критерії ризиковості замінили «у банківських установах» на «у банку/небанківського надавача платіжних послуг». Відсьогодні п’ятий критерій такий:
«5. Платник податку — юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ)».
Якщо в юрособи — платника ПДВ є рахунок у банку або небанківського надавача платіжних послуг, він не підпадає під цей критерій ризиковості. Зміна не впливає на розпорядників бюджетних коштів, оскільки держоргани, ОМС, бюджетні установи не уповноважені відкривати рахунки у небанківського надавача платіжних послуг.
Натомість розпоряднику бюджетних коштів доцільно уникати контрагентів — юридичних осіб, у яких відсутні рахунки у банку або небанківського надавача платіжних послуг.
Постанова КМУ від 16.06.2023 № 603, якою оновлено п’ятий критерій ризиковості, 20.06.2023 набрала чинності.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ