У юридичної особи відсутні рахунки — не зв’язуйтесь з такою юрособою

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Уряд оновив п’ятий критерій ризиковості платника ПДВ.
критерії ризиковості платника ПДВ

⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати

Нагадаємо, критерії ризиковості платника ПДВ визначає додаток 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165.

Якщо платник ПДВ відповідає критерію ризиковості — реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН зупиняють.

У п’ятому критерії ризиковості замінили «у банківських установах» на «у банку/небанківського надавача платіжних послуг». Відсьогодні п’ятий критерій такий:

«5. Платник податку — юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ)».

Якщо в юрособи — платника ПДВ є рахунок у банку або небанківського надавача платіжних послуг, він не підпадає під цей критерій ризиковості. Зміна не впливає на розпорядників бюджетних коштів, оскільки держоргани, ОМС, бюджетні установи не уповноважені відкривати рахунки у небанківського надавача платіжних послуг.

Натомість розпоряднику бюджетних коштів доцільно уникати контрагентів — юридичних осіб, у яких відсутні рахунки у банку або небанківського надавача платіжних послуг.

Постанова КМУ від 16.06.2023 № 603, якою оновлено п’ятий критерій ризиковості, 20.06.2023 набрала чинності.

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень
Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166276

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2999

Реєстрація податкових накладних 2025

Як зареєструвати податкову накладну в 2025 році швидко і без помилок? Маємо відповіді та рішення! Про термін реєстрації податкових накладних та умови реєстрації та блокування ПН розповість експерт. Не встигли – маєте знати штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, їх теж підкажемо в огляді.
68682

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, ставки ПДВ 2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді
8585

Алгоритм заповнення податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
81466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді