Новації в оплаті праці держслужбовців

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Законопроєкт № 8222 встановлює обмеження розміру премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності.

оплата праці держслужбовців

У Верховній Раді України очікує на розгляд у першому читанні урядовий законопроєкт № 8222 «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.

Ним передбачено, зокрема, зменшення розміру окремих виплат.

Надбавка за вислугу років на державній службі

Надбавку за вислугу років на державній службі наразі встановлюють на рівні 3% посадового окладу держслужбовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50% посадового окладу. Законопроєкт № 8222 передбачає зменшити розмір цієї надбавки з 3% до 2% за кожен календарний рік держслужби, а граничний її розмір — з 50% до 30%.

Грошова допомога до щорічної основної відпустки

Грошову допомогу до щорічної основної відпустки наразі надають держслужбовцю у розмірі середньомісячної зарплати. Законопроєкт № 8222 передбачає визначати її розмір станом на останній день місяця, що передує першому дню цієї відпустки, незалежно від фактично відпрацьованого часу у місяці, як суму:

  • посадового окладу;
  • надбавки за вислугу років;
  • надбавки за ранг держслужбовця.

Премії

Наразі фонд преміювання держоргану встановлюють у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці. Законопроєкт № 8222 передбачає, що фонд преміювання:

  • для місячних або квартальних премій — визначатимуть у розмірі 20% загального фонду посадових окладів за рік;
  • премій за результатами щорічного оцінювання службової діяльності — за рахунок економії фонду оплати праці.

Наразі загальний розмір премій (місячних і квартальних), які може отримати держслужбовець за рік, не може перевищувати 30% фонду його посадового окладу за рік. Ця норма залишається. Водночас законопроєкт № 8222 уточнює, що розмір місячної премії держслужбовця не може перевищувати 30%, а квартальної 90% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця або кварталу, за який виплачується премія.

Окрім цього законопроєкт № 8222 встановлює обмеження розміру премії за результатами щорічного оцінювання службової діяльності — одним посадовим окладом держслужбовця.

🔢Утримуємо аліменти з працівника

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8050

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
11441

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
86538

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації
20127

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді